Jdi na obsah Jdi na menu
 

Škoda Ahoj

Škoda Ahoj, ČR 2002
Třídveřový čtyř až pětimístný vůz, koncepční studie, technické údaje nebyly uváděny.
Vůz navrhl maďarský student Ingenlath jako malou dodávku nebo rodinný automobil se zvýšenou průchodností terénem. Ahoj měl poměrně hranatou karosérii a byl veřejnosti představen v lednu 2002. O jeho sériové výrobě automobilka Škoda neuvažovala.
Popis vozu ze stránek firmy Škoda Auto:
"Škoda Ahoj! je designová studie kompaktního mini-automobilu pro každodenní použití. Představuje také ideální vstupní bránu do světa motorismu pro všechny mladé aktivní lidi, kterým slibuje vysněnou nezávislost.
Ahoj! nebyl stvořen k účelu reprezentovat pomíjivé módní trendy nebo společenské postavení majitele. Potenciální zákazník vidí v tomto voze ideálního společníka, z nějž vyzařuje smysl pro zábavu a současně i praktičnost. Oceňuje také jeho originální image.
Nevelký vůz nabízí překvapivý prostor. Kola jsou umístěna až v rozích karoserie, a přední osa je umístěna co nejvíc vpředu. Prostor pro nohy na předních místech je proto vskutku luxusní. Snížená linie bočních oken umožňuje lepší výhled z vozu také dětem. Vzpřímenější posed a vyšší kabinu ocení i starší lidé. Střešní lišty lze pootočením změnit z podélných na příčné. Ahoj! je prostě společník pro každou práci i legraci."
První dva snímky jsou z firmeního webu