Jdi na obsah Jdi na menu
 

Škoda Superb Combi

Škoda Superb Combi, ČR 2002
Pětidveřový čtyř až pětimístný vůz kombi, motor vpředu a pohon předních kol. Vidlicový šestiválec V6 s rozvodem DOHC, objem 2771 cm³, vrtání 82,5 mm a zdvih 86,4 mm, komprese 10,6, pětiventil, výkon 142 kW (193 koní) při 6000 ot/min, točivý moment 280 Nm při 3200 ot/min. Automatická pětistupňová převodovka, rozvor 2803 mm, hmotnost asi 1600 kg, maximální rychlost asi 225 km/h.
Koncepční studie (prototyp) provedení kombi na bázi sedanu Superb, o sériové výrobě se neuvažovalo. Uvedená data by odpovídala nejsilnějšínu dodávanému motoru.
Snímky v květnu 2005 poslal pan Petr Polívka. Přiložený text ze slovenského internetu (přeložený do češtiny): Tak toto celkem určitě není jen výplod fantazie, měl by existovat alespoň jeden prototyp. Škoda Superb Combi je projekt, o kterém se prý celkem reálně uvažovalo, jenže německá matka, koncern VW, to okamžitě stopla. Není se co divit. Kdo se svezl v Superbu, jistě mu neunikla nabídka prostoru, kterým oplývá a tak se zadní pasažéři mohou cítit jako v limuzíně vyšší třídy. Zadní převis zase nabízí dostatečnou pozici na vytvoření karosérie typu kombi. Paleta motorů je dostatečně pestrá, aby si potenciální kupci našli to ideální pro sebe, chybí ale pohon všech kol..."

Zdroj: www.auta5p.eu